top of page

HABERLER

1200px-GÜNEY_MARLEN-1.jpg

GÜNEY MARLEN - ÜÇÜNCÜ SOLO ALBÜMÜ YAYINLANDI

Alternatif müziğin başarılı isimlerinden Güney Marlen, üçüncü solo albümü Kalp Plak ile müzikseverlerle buluşuyor. Kayıt, mix ve mastering çalışmaları stüdyomuzda Levent Büyük tarafından gerçekleştirilen 9 eserin düzenlemeleri ise Güney Marlen ve Onur Gülanber'e ait. 

kahraman.JPG

KAHRAMAN DENİZ - 6 İSİMLİ YENİ ALBÜMÜ TÜM DİGİTAL PLATFORMLARDA

Çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Kahraman Deniz'in 6 isimli yeni albümü yayında. Mix ve mastering çalışmalarını Levent Büyük'ün üstlendiği 6 nın tüm müzik ve sözleri sanatçıya ait.  Düzenlemelerinde ise Alican Genç ve Cenk Çelik imzası var.

atilla-özdemiroğlu-st18.JPG

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU BESTELERİ ALBÜMÜ MÜZİK MARKETLERDE

Mastering çalışmaları Levent Büyük tarafından gerçekleştirilen Atilla Özdemiroğlu Besteleri albümü Arda Müzik etiketiyle yayınlandı. Türkiye'de müzikseverlerin hayatlarına dokunmuş birbirinden değerli 30 eserin herbiri farklı sanatçıların özgün yorumları ile yeniden  kaydedildi. İki cd den oluşan albüm, aynı zamanda tüm digital platformlarda da yayınlandı.

kaygı-st18.jpg

KAYGI - DOKUNMAK YETER BAZEN ALBÜMÜ TÜM DİGİTAL PLATFORMLARDA

1997 - 1998  yıllarında stüdyomuzda kayıt ve mix çalışmaları tamamlanan Kaygı - Dokunmak Yeter Bazen albümü, o tarihte yine kayıt ve mix çalışmalarını gerçekleştiren Levent Büyük tarafından  mastering işlemi uygulanarak günümüz teknolojisine uygun olarak tamamlandı. Dönemin önemli müzisyenlerinin katkı verdiği albümde grubun sevilen 9 özgün bestesi yer alıyor.

neptünde-st18.jpg

NEPTÜN'DE GRUBUNUN KEŞİF İSİMLİ EP'Sİ YAYINLANDI

Levent Büyük prodüktörlüğünde, aranje, kayıt, mix ve mastering çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz 4 single çalışması ile müzikseverlerin beğenisini toplayan Neptün'de grubu, şimdi "Keşif" isimli ve yepyeni 3 besteden oluşan EP si ile digital platformlarda yayında.

burcu-tatlises-st18.jpg

BURCU TATLISES - GÜNLER ÜZDÜKÇE TEKLİSİ YAYINDA

Burcu Tatlıses'in söz ve müzikleri kendisine ait Günler Üzdükçe isimli bestesi Ada Müzik etiketiyle yayınlandı. Eserin aranjelerini İlker Yurtcan, mix ve mastering çalışmalarını ise Levent Büyük üstlendi.

eda-baba-st18.JPG

EDA BABA - CAN SUYU İSİMLİ YENİ ALBÜMÜNÜ TAMAMLANDI

Eda Baba, stüdyomuzda kayıt, mix ve mastering çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz ve müzikseverlerin beğenisini kazanan İlk solo albümünün ardından, ikinci solo albümünü de tamamladı. Albüm, bugüne kadar yotube kanalından yayınladığı, sevilen cover eserlerden oluşuyor. Dinleyiciler, yeni albümünde Eda Baba'nın eşsiz yorumuyla hafızalarımıza kazınmış eserleri yeniden keşfetme fırsatı bulacaklar. 

bora-st18.jpg

BORA KÜÇÜKYILMAZ - YALNIZLIK ADAM OLMUŞ TÜM DİGİTAL PLATFORMLARDA

Kayıt, mix ve mastering çalışmaları 2010 yılında Levent Büyük prodüktörlüğünde gerçekleştirilen ve Esen Plak etiketiyle CD formatında basılan Bora Küçükyılmaz'ın Yalnızlık Adam Olmuş albümü tüm digital platformlarda yayına girdi.

cüneyt-st18.jpg

C.ÇAKAL & E.AKBAY ORTAK ÇALIŞMASI HANGİ RÜZGAR YAYINLANDI 

Mastering çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Cüneyt Çakal & Emre Akbay Hangi Rüzgar isimli ortak çalışması tüm digital platformlarda yayında.

horizon-50-st18.jpg

HORIZON 50 - MADE FOR LOVERS TEKLİSİ YAYINDA

Analog Stem Summing ve  Mastering çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Horizon 50 - Made for Lovers teklisi tüm digital platformlarda yayında.

Neptün.jpg

NEPTÜN'DE İKİNCİ TEKLİSİ İLE YAYINDA

Düzenleme, kayıt mix ve mastering çalışmalarını Levent Büyük'ün  üstlendiği Neptün'de grubunun "Vurdum Duymaz" isimli ikinci bestesi tüm digital platformlarda ve youtube'de  "Sony Müzik Türkiye" etiketiyle paylaşıldı. Eserin stüdyo çalışmalarına aranje ve bas gitarı ile katkı veren Bora Küçükyılmaz ise Onur Gülanber (elektrik gitar) ile birlikte konuk sanatçı olarak yer aldı.

MFIT Haber.jpg

STÜDYOMUZ "APPLE DIGITAL MASTER" SERTİFİKASI ALDI

Stüdyomuzun kurucularından Levent Büyük,” Apple Digital Master"  sertifikalı ses mühendisleri listesine alındı. Digital platformlardan sıkıştırılmış kayıt dinleyen müzikseverlere daha  yüksek standartlar sunan  "itunes +" platformunda,  sadece MFIT sertifikasına sahip mühendislerin projeleri sergilenebiliyor.  Müziğinizi uluslararası alanda ses getiren büyük projeler ile birlikte yayınlamak isterseniz, Stüdyo 18 de mastering çalışmanızı gerçekleştirmeniz yeterli. 

Doğan_Ür_Haberler.jpg

DOĞAN ÜR YENİ ANİMASYON VİDEOSU İLE YAYINDA

Mastering çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Doğan Ür'ün "In The City Hell" isimli yeni bestesi tüm digital platformlarda yayında.

Doğan Ür, Cat Stevens (Yusuf İslam) "An Other Cup" albümü kapak çizimi dahil kendi özgün hikayeleri, animasyonları ve çizgi romanları ile uluslararası alanda başarılara imza atmış çok yönlü bir sanatçımız.

neptundenin-dunyaya-uzanan-yolculugunun-

NEPTÜN'DE İLK TEKLİSİ SONY MÜZİK ETİKETİYLE YAYINLANDI

Prodüktörlüğünü Stüdyomuzun kurucularından Levent Büyük'ün üstlendiği Neptün'de grubu, "Dans Et" isimli ilk çalışması ile müzikseverlerle buluşuyor. Çalışma, Sony Müzik TR etiketiyle tüm digital platformlarda yayında. 

Athena Duman II.jpg

ATHENA VE DUMAN  İLK ALBÜMLERİ PLAK FORMATINDA BASILDI

Kayıt ve mix çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Athena ve Duman gruplarının yüksek tirajlı ilk albümleri plak formatında ve sınırlı sayıda kolleksiyon edisyonu olarak basıldı.

mondayinneptune-750x450.jpg

MONDAY IN NEPTUNE İLK TEKLİSİ YAYINLANDI

Monday in Neptune, düzenlemeleri ve kayıtlarını Furkan Karadeniz'in üstlendiği "Highly Infected" isimli ilk teklisi ile müzikseverlere merhaba diyor. Eserin summing mix ve mastering çalışmaları stüdyomuzda Levent Büyük tarafından gerçekleştirildi.

fft243_mf32843324.jpeg

GÜNEY MARLEN - BOŞ LUNAPARK ALBÜMÜ RAFLARDA

Kayıt çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Güney Marlen "Boş Lunapark" albümü Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı. Albümün kayıt mix ve mastering çalışmalarını Levent Büyük, vokal koçluğunu ise Teoman üstlendi. Albümde, Eda Baba ile bir de düet bulunuyor.

28168447_897947183700550_148313514018545

EDA BABA'NIN İLK SOLO ALBÜMÜ YAYINLANDI

Kayıt, mix ve mastering çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen albümün düzenlemelerini Fırat İkisivri, kayıt, mix ve mastering çalışmalarını ise Levent Büyük üstlendi. Albüm tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

49114102_2145721325648591_82222612494512

TARKAN ÇAKIR - Z.A.C. ALBÜMÜ TÜM DİJİTAL PLATFORMLARDA

Kayıt, mix ve mastering çalışmalarını tamamladığımız Tarkan Çakır - Z.A.C. albümü Arpej Yapım etiketiyle yayınlandı. Albümün kayıt, mix ve mastering çalışmalarını Levent Büyük üstlendi.

67543057_10156828915476715_2130175234739

DUMAN - BELKİ ALIŞMAN LAZIM PLAK FORMATINDA BASILDI

2002 yılında döneminin yüksek tirajlı "Belki Alışman Lazım" albümü 17 yıl sonra plak formatında yayınlandı. Prodüktör Murat Akad yönetiminde kaydedilen albümün kayıt ve mix çalışmaları, Stüdyo 18'de Levent Büyük tarafından  gerçekleştirilmişti. Müzikseverlerin beklediği LP'nin dağıtımını Universal Müzik, TR yapacak.

Renksiz Hayat.jpg

RENKSİZ İKİNCİ TEKLİSİNİ YAYINLADI

Yenilensin isimli ilk single çalışması ile müzikseverlerle buluşan Renksiz,  ikinci teklisini de müzikseverlerle paylaştı. Prodüktörlüğünü Levent Büyük'ün üstlendiği "Hayat" isimli eserin aranjelerini Bora Küçükyılmaz gerçekleştirdi. Hayat, Sarı Ev M. Y. dağıtımı ile tüm dijital platformlardan dinlenebilir.

45638635_10157902392367619_3152963396396

EDA BABA ALBÜM KAYITLARINA BAŞLADI

Eda Baba'nın yepyeni bestelerinden oluşan albüm kayıtlarına başladık. Mix ve mastering çalışmaları dahil stüdyomuzda tamamlanacak albüm tamamen akustik enstrumanlardan oluşuyor.

45398127_268906160468943_631253450978282

RENKSİZ GRUBUNUN İLK TEKLİSİ YAYINLANDI

Stüdyomuzda kayıtları tamamlanan Renksiz grubunun ilk teklisi "Yenilensin" yayınlandı. Prodüktörlüğünü Levent Büyük'ün üstlendiği çalışmanın düzenlemelerini Bora Küçükyılmaz üstlendi.

maxresdefault (2).jpg

KESMEŞEKER - KADIKÖY ALBÜMÜ YAYINLANDI

Mastering çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Kesmeşeker - Kadıköy albümünün kayıt ve mix çalışmalarını Canay Cengen üstlendi.

10685532_10153621368152619_6761930361761

SAYGUN ARPALI SOLO ALBÜMÜ HDTRACKS KATALOĞUNA GİRDİ

Üç solo albümünün tüm çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen duayen müzisyen Saygun Arpalı'nın Sony Müzik etiketi ile yayınlanan "Kış İnsanları" albümü Türkiye'den HDTracks kataloğuna giren ilk albüm oldu. Yüksek çözünürlükteki kayıt mix ve mastering çalışmalarını Levent Büyük gerçekleştirdi.

st18-ufuk-önen.jpg

UFUK ÖNEN "MİX ÜZERİNE" KİTABI 2.BASKISINI YAPTI

Ülkemizde ses mühendisliği hakkında yazılmış, Ufuk Önen - Mix Üzerine kaynak kitabı 2. baskısını yaptı. Kitapta stüdyomuz kurucularından, prodüktör Levent Büyük'ün özgün mix teknikleri ve sanatsal yaklaşımları hakkında ipuçları verdiği bir bölümde mevcut.

15319099_10155723653922619_4500018001682

MERLYN "AYAĞA KALK" ALBÜM MASTER HAZIR

Prodüktörlüğünü Levent Büyük'ün üstlendiği Merlyn grubu ilk albümü Ayağa Kalk ile raflarda yerini almaya hazır. Albümün düzenleme, kayıt, mix ve mastering çalışmalarının tamamı stüdyomuzda gerçekleştirildi. Gruba müzik yaşamlarında başarılar diliyoruz. 

st-18-kitaplar.JPG

BÜYÜK ŞAİRLERİMİZİN SES KAYITLARI RESTORASYONU TAMAMLANDI

Değerli şairlerimiz Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Nazım Hikmet'in kendi seslerinden okudukları şiirlerini kaydedildikleri bantların restorasyonu ve digital çevrimleri stüdyomuzda gerçekleştirildi. 

10270723_10153290974972619_7895176139699

PERSONA "ÖNCE" İSİMLİ İLK ALBÜMÜ RAFLARDA 

Persona "Önce" isimli konsept albümü we play etiketiyle raflarda yerini aldı. Çalışmaları stüdyomuzda gerçekleştirilen Progressive Rock tarzındaki konsept albümün prodüktörlüğünü Levent Büyük, aranjeleri ise Bora Küçükyılmaz üstlendi. 

st18-vovox.JPG

STÜDYO 18 VOVOX PURUM SERTİFİKASI ALDI

Stüdyomuz, dünyada sadece 48 stüdyonun yer aldığı Vovox Purum stüdyoları listesine dahil edildi. Vovox, referans kalitede kablo üreten İsviçre kökenli butik bir firma. Kablo altyapısı konusunda yüksek standartlara sahip stüdyoları "Vovox Purum" listesi içinde topluyor. Stüdyo 18 olarak ses kayıtlarınıza gösterdiğimiz özenin bir parçası olarak, sertifikamızı gururla paylaşırız...

d8ed9194802fbfbd0585bdc45ec49af1.jpg

KORAY CANDEMİR "SON" İSİMLİ SİNGLE ÇALIŞMASINI TAMAMLADI

Koray Candemir, Stüdyomuzda kaydettiği "Sade" ve "Yarım kalan" isimli başarılı iki solo projesinin ardından yeni teklisini müzikseverlerle paylaştı. Kayıt, mix ve mastering çalışmaları Levent Büyük, aranjeleri ise Okay Aynur tarafından gerçekleştirilen tekliye bir de video klip çekildi.

st18-nemrud-plak.jpg

NEMRUD "JOURNEY OF THE SHAMAN" LP FORMATINDA BASILDI

Prodüktörlüğünü Levent Büyük'ün üstlendiği Nemrud grubunun ilk albümü plak formatında Rainbow Müzik etiketi ile basıldı. Yurt dışında birçok progressive müzik dinleyicisinin beğenisini kazanan albümün düzenleme, kayıt, mix ve mastering çalışmalarının tamamı stüdyomuzda gerçekleştirildi.

27750748_10156068257360758_7403312852327

DOĞAÇ TİTİZ MODERN DRUMMER YARIŞMASI 1.Sİ OLDU...

Değerli müzisyen Doğaç Titiz, "Modern Drummer" dergisinin açtığı yarışmada, stüdyomuzda gerçekleştirdiği kayıtlarla, dünya çapında bir çok katılımcıyı eleyerek birinciliğe hak kazandı. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

bottom of page